Nem is kell hozzá más, csak pár üres befőttes üveg. Ha kevés időtök van, válasszatok kisebb darabokat. Nincs is más dolgotok, mint szépen sorban megtölteni a kis üvegeket az éppen otthon található kincsekkel. Természetesen kiegészíthetitek az éléskamrában talált magokkal, szemes termésekkel. Ebbe az üvegbe például felesborsó, falevél, bab, egy köteg rafia és makk került. A tetején pedig egy dísztök trónol.
A második változatnál pedig az üveg oldalához állítgattuk a faleveleket – belülről a gesztenyék támasztják meg. Ezután dióhéj és kukoricacsutka szeletek következnek, végül egy piros paprika koronázza meg a dekorációt.
A harmadik üveg alját kukoricaszemek díszítik. Ezután gesztenye, piros falevél és babszemek kerültek bele – a tetejére pedig egy toboz. Ugyanígy berakosgathatjátok a sokféle kavicsot, bogyókat, vagy bármilyen útközben talált szép dolgot.
Jól mutatnak egymás mellett, igaz?
Még egy ötlet: ha nincs befőttes üveg, de van egypár csorba, megrepedt, karcos üvegpoharad, azokat is felhasználhatod erre a célra! Nézd csak:
Ugye nem lóg ki a sorból?
- Ha a gyerekekkel közösen töltögetitek meg az üvegeket, szép sorban elmondhatjátok az összes hozzávaló nevét. Beszélgethettek arról is, mit főzünk a babból, lencséből, sárgaborsóból, mire használhatjuk a diót, melyik gesztenyét tudjuk megenni (a szelíd gesztenyét) és hogy milyen állatok kedvenc eledele a kukorica!
- Hasonlítsátok össze a terméseket, leveleket, magokat! Melyik nagyobb szemű: a kukorica, vagy a bab? A gesztenye, vagy a mogyoró? Vajon melyiket kell alulra tenni? Próbáljátok is ki! Ha először a gesztenyét rakjátok az üvegbe, az apróbb szemű termések be tudnak folyni a réseken, lyukakon.
- A gyerekek az érzékszerveikkel alaposan megismerhetik az üvegbe rakosgatott dolgokat: megtapintják, belemarkolhatnak, szórhatják, érzik a formáját, látják a sokféle színt és még a jellegzetes illatukat is érezhetik. Az apró terméseket nem könnyű az üvegbe helyezni! Nagyon jó ujj-ügyesítő játék!
- Jó, ha már kicsiként észreveszik a körülöttünk lévő természet szépségét (bár a gyerekek ebben sokszor ügyesebbek nálunk), és az is jó dolog, ha kialakítjuk az igényüket az esztétikus belső környezetre. Ha elkészültek a kis alkotások, tegyétek őket jól látható helyre és nézegessétek gyakran – csak úgy, mert szép!
Jó játékot! Közben énekelgethettek is!
Készíts érdekes őszi
játékokat a gyerekeknek!
Legyél a Játéktár tagja!
Ugye tudod, hogy a gyermeked számára a veled való kapcsolat pótolhatatlan és nagyon nagyon fontos?
A gyerekekkel való meghitt, szoros kapcsolat egyik legnagyszerűbb eszköze a játék!
Ehhez nyújt segítséget számodra az oldalon található sok-sok játékötlet.
A közös játék révén ráadásul te is egy varázslatos világba csöppensz, ahol ellazulhatsz, kikapcsolódhatsz, és világossá válik számodra, hogy semmi sem olyan fontos, mint együtt lenni!
Kérd a 10 hetes játéktipp sorozatot és próbáld ki a gyermekedhez való kapcsolódás legegyszerűbb, legélvezetesebb formáját!