A dobozokat először is le kell festeni. Ha esetleg van otthon maradék falfestéketek, kiválóan alkalmas lesz a célra (én is ezt használtam). Ennek hiányában használhattok akrilfestéket, vagy temperát is. Ha nagyobb városkát terveztek, akkor temperából célszerű a nagyobb flakonos kiszerelést választani, azt kevéssé kell higítani. A pici tubusos színek hamar elfogynak a dobozok nagy felületén. Festés előtt távolítsatok el minden címkét!
>Érdemes egy jó nagy területet kijelölni a festéshez, és ezt leteríteni valamilyen rossz terítővel, vagy sok-sok újságpapírral. Jó, ha a szabadban tudtok dolgozni, bár ehhez inkább a szélcsendes idő alkalmas.
Ha fehér színt választotok, a dobozokat legalább kétszer-háromszor át kell majd festeni, hogy szépen befedje őket. Sötét színeknél elég kevesebbszer is.
Amíg szárad a festék, vágjatok ki színes papírból ablakokat! Ha nem szeretnétek vonalzóval méregetni, akkor fogjatok egy kb. 10X20 cm-es csíkot (a méret igazából mindegy) és hajtsátok félbe először hosszában, majd többször keresztben is. A végén ilyen legyen:
Aztán egyszerűen vágjátok ki a téglalapokat a hajtásvonalak mentén. Készen is vannak az ablakok! Színes papíron kívül használhattok fényes csomagolópapírt is! (Sajnos ezt nem lehet összehajtogatni!)
Mi felhasználtuk a korábban készített emeletes parkoló alsó részét is (sajnos a sok játéktól már szétesett).
Az ajtók fölé készíthettek feliratokat is!
Ugye nálatok is akad sok-sok mütyür, amivel benépesíthetitek a várost?
A dobozok belső részét is kidíszíthetitek! Hát, a lépcsőt itt kicsit elszúrtuk 🙂
Jó játékot!
Gyere a
Játéktárba
a kreatív
ötletekért!
Tudd meg, hogy melyek óvodás gyermeked legfontosabb képességei, amelyek fejlődésére szülőként nagyon fontos odafigyelned!
Olvasd el az egyszerű tippeket, amelyeket tehetsz érte a mindennapokban!