Végre előkerültek a medencék, pancsolók és egész nap lehet lubickolni, locsolni a vízben. Ha már megunták a gyerekek a medencézést és a vízipisztoly csatát, készítsetek egy mini kísérleti terepet, ahol sokféle módon öntögethetik, locsolhatják a vizet a gyerekek. Szedjetek össze mindenféle csövet, PET palackokat, tölcséreket, edényeket és kezdődhet az építkezés! Vizes játékok gyerekeknek.
Ha nektek is van drótkerítésetek, akkor nagyon egyszerű rögzíteni az alkatrészeket. Az edényeket felakaszthatjátok kampóval, a többi dolgot pedig rögzíthetitek kis drótdarabbal, vagy egyszerűen befőttesgumival.
Jó, ha sokféle üveget, tálkát, csövet használtok. Lehet közötte lyukacsos (szita, tésztaszűrő), keskenyebb és vastagabb, rövidebb és hosszabb. Így a gyerekek többféle módon megfigyelhetik a vízsugár folyását.
Ha nincs olyan felület, amire felakaszthatjátok a hozzávalókat, akkor felállíthattok kis asztalkát, ládát, dobozt, aminek a tetejére elhelyezhettek PET palackokat. Ezekbe fúrjatok lyukat és dugjátok bele a csöveket.
De megteszi egy falnak támasztott raklap, vagy más nagyobb deszkalap is:
Forrás: Busy Blooming Joy
Ne gondoljátok, hogy ezzel a játékkal pazarolják a vizet a gyerekek! Hiszen amit fönt beöntenek, az lent összegyűlik egy vödörben és újra felhasználható!
(http://learningandteachingwithpreschoolers.blogspot.hu)
Mire jó ez? A játék közben a kisgyerekek rengeteg tapasztalatot gyűjtenek a vízről. Megfigyelik, hogy a víz folyik, csöpög, el tud kanyarodni, átkerül egyik edényből a másikba, de fölfelé bizony nem tud közlekedni. Ha fönt beöntünk egy kancsó vizet, lent ugyanannyi gyűlik össze a vödörben. Próbálgathatjátok azt is: melyik csövön folyik le hamarabb a víz: a vastagon, vagy a vékonyon?
Jó pancsolást!
Készítsd el a víz világnapjával kapcsolatos játékokat is!
Legyél a Játéktár tagja!
Tudd meg, hogy melyek óvodás gyermeked legfontosabb képességei, amelyek fejlődésére szülőként nagyon fontos odafigyelned!
Olvasd el az egyszerű tippeket, amelyeket tehetsz érte a mindennapokban!