A nyárhoz hozzátartozik a vízparti móka, a strandolás, pancsolás, homokvár építés, a hajó úsztatás. Ilyenkor több alkalom nyílik arra is, hogy a vízben élő állatokat megfigyeljétek. A kis halak könnyen észrevehetők akár a Balaton vizében is, de egy-egy pecázás alkalmával még nagyobb élmény végigsimítani az ezüstös pikkelyeken, megtapogatni az áttetsző uszonyokat. Az ilyen maradandó emlékek után biztosan szívesen készítenek a gyerekek mindenféle vidám, színes halacskát – akár dekorációnak, akár játéknak. Nyári kreatív ötletek gyerekeknek.
Rengeteg halacskás ötletet találni az interneten, most csak gyűjtögettem innen-onnan, főleg olyan ötleteket, amik egyszerűen elkészíthetők (és amelyeket én is szeretnék majd kipróbálni a gyerekekkel)! Ha megtetszenek az ötletek, kattintsatok a kép alatti linkre – ott találjátok a folytatást!
A papírtányér egy szuper alapanyag, mert abból mindent, de mindent lehet készíteni – természetesen halakat is! Ezt a szép színt temperával, vagy akrilfestékkel érhetitek el.
5-6 évesek már ki tudnak vágni sok-sok kis pikkelyt is, amit szép sorban felragaszthattok!
A kezdő olló-használóknak az is elég, ha a halacskák száját kivágják – így is nagyon aranyosak – és gyorsan elkészülnek!
Egy egész kis vízi világot is varázsolhattok a papírtányérra! A kis apró kavicsok (talán babszemek?) ragasztgatása nagy türelmet igényel – lehet, hogy többször nekifutásra sikerül csak befejezni!
De helyette használhattok olyan kis színes puffasztott gömböket (vagy kölesgolyót) is.
A muffinpapír sem rossz megoldás! Ugye észrevettétek, hogy milyen „okosodási” lehetőséget rejt ez az ötlet (kör és háromszög felismerése, létrehozása)?
Ha az előbbi gondolatmenetet folytatjuk: itt pedig a félkört fedezhetjük fel!
Love, laughter and learning in prep!
A tenyérnyomatból készült alkotásokat mindig nagy örömmel készítik a gyerekek: vicces, ahogyan csiklandozza a tenyerüket az ecset, érdekes, hogy a saját kezüket látják viszont a papíron és még lenyűgözőbb, ahogy abból egy halacska alakul ki!
A kézlenyomatokat ki is vághatjátok, bár ezzel az ovis gyerkőcök még nem boldogulnak. Addig festhetnek szivaccsal, vagy ecsettel egy szép kék hátteret a kishalaknak.
Ez a papírzacskós ötlet nekem nagyon megtetszett! Először ki kell festeni a zacskót, aztán (ha megszáradt a festék) teletömni összegyűrt újságpapírral. Ha megkötjük a végén, kész is a duci halacska. Ha nem ragasztjátok fel a lapra, bábozni, játszani is lehet vele!
Mondogathatjátok például ezt a kis mondókát:
Hol lakik a halacska? Lakása a tavacska,
tenger,folyó,kék patak – ott lakik a víz alatt.
Vízben alszik,vízben kel. Vízi nótát énekel.
Vagy ezt a verset is megtanulhatjátok:
Zelk Zoltán: Halország
Falu végén, hegy alatt
csörgedezik egy patak,
ficánkoló víg halak
játszanak a víz alatt.
Talán még házuk is van
víz alatt, a homokban,
fényes kavicsból rakták:
ott töltik az éjszakát.
Reggel vígan ébrednek,
eleségért sietnek,
szitakötő, vízipók,
halreggelire valók.
Később ebéd is kerül
s ha fönn az ég kiderül:
a víz színére úsznak,
úgy köszönnek a Napnak.
Készíts
a vízi élőlényekkel kapcsolatos
nyomtatható
játékokat
a gyerekeknek!
Fedezzétek fel együtt a természet kincseit 5 érdekes játékon keresztül!
A kipróbált ötletekért ajándék is jár!
Szeretem ezt a weboldalt!